Dla kogo przeznaczone są zabiegi antycellulitowe?
Dla Pań, które chcą:
- poprawić jędrność skóry
- wymodelować swoje ciało
- zredukować tkankę tłuszczową
- zminimalizować widoczność rozstępów
- wyszczuplić i wysmuklić sylwetkę
- poprawić krążenie i zniwelować zastoje limfatyczne.
Z cellulitem walczy prawie każda kobieta. Problem dotyka panie w różnym wieku, nie tylko z nadwagą, ale i te szczupłe.
Główne przyczyny powstawania pomarańczowej skórki:
a) gromadzenie wody
b) gromadzenie toksyn
c) problemy z mikrokrążeniem
d) aktywność fizyczna na niskim poziomie
e) zaburzona gospodarka hormonalna
f) nadmierne występowanie tkanki tłuszczowej
g) przyjmowanie niektórych leków.
Jeśli widzimy na swojej skórze skupiska grudek, które swoim wyglądem przypominają skórkę pomarańczy, mamy do czynienia z cellulitem. Krótko mówiąc, cellulit to defekt kosmetyczny. Każda z nas może mieć jego inny rodzaj. I tak rozróżniamy:
1. Cellulit tłuszczowy, którego przyczyną jest występowanie nadmiaru komórek tłuszczowych. Komórki te tworzą grudki, te z kolei tworzą skupiska, które mogą wywoływać ból podczas ucisku.
2. Cellulit wodny powstaje u kobiet, które mają problem z krążeniem. Jeśli prowadzimy stojący lub siedzący tryb życia, woda, a także toksyny zatrzymują się i powodują powstawanie nierówności. Z tym rodzajem cellulitu najczęściej mają do czynienia osoby szczupłe, u których nie występuje nadmiar tkanki tłuszczowej.
3. Cellulit cyrkulacyjny jest połączeniem cellulitu tluszczowego i wodnego. Powstaje poprzez połączenie złogów tłuszczowych z nadmiarem wody i toksyn.
W początkowej fazie powstawania cellulitu widoczny jest on tylko wtedy, gdy złapiemy w palce skórę i ją uciśniemy. W większości przypadków do tego widoku się przywyczajamy i nic z tym nie robimy. Choć właśnie w tej fazie jest on najłatwiejszy do usunięcia. W kolejnej - drugiej fazie - cellulit jest już zauważalny gdy siedzimy np. na krześle lub ławce. Jest to ostateczny termin na podjęcie stosunkowo krótkiej walki. W ostatnim, trzecim etapie, jesteśmy w stanie zlikwidować lub zmniejszyć cellulit seriami specjalistycznych zabiegów, przy odpowiedniej pielęgnacji domowej, aktywności fizycznej i odpowiedniej diecie.
Co możecie zrobić w domu, żeby zmniejszać cellulit? Musicie pamiętać o tym, że wszystkie domowe sposoby walki z tym problemem dotyczą tylko i wyłącznie początkowej jego fazy. Są to rozwiązania, od których zaczynamy. Panie, u których cellulit jest już w drugiej lub trzeciej fazie będą potrzebować konsultacji kosmetologicznej i zabiegów z wykorzystaniem odpowiednich urządzeń.
Kobiety, które dopiero zauważają pojawienie się "skórki pomarańczowej", po pierwsze muszą zwrócić szczególną uwagę na zwiększenie aktywności fizycznej. Szczególnie chodzi o bieganie. Podczas biegania w ruch wprawiamy mięśnie dolnych partii ciała, czyli ud i pośladków (tu najczęściej pojawia się cellulit). Komórki tłuszczowe nie są odkładane tylko spalane, poprawia się ogólna kondycja skóry i mięśni.
Po drugie picie wody i odpowiednia dieta uboga w tłuszcze przede wszystkim zwierzęce ograniczy powstawanie i odkładanie się komórek tłuszczowych. Woda w ilości minimum 2 litry dziennie wspomaga prawidłowa przemianę materii. Z nią wydalane są toksyny z naszego organizmu. Jeśli organizm jest odwodniony i zauważamy występowanie "skórki pomarańczowej", to po regularnym jego nawodnieniu widać zmniejszenie cellulitu.
Po trzecie olej kokosowy, który jest pozyskiwany z orzechów kokosa. Olej ten stosujemy jako balsam, po wcześniej wykonanym peelingu. Olej zawiera kwas foliowy, witaminy z grupy B, witaminę E i C. Taka pielęgnacja skóry odżywia i wygładza. A regularna (codziennie stosowanie oleju kokosowego jako balsamu i dwa razy w tygodniu wykonaniu peelingu) przynosi efekty już po kilku tygodniach.
Po czwarte peeling kawowy. Mówimy tutaj o kawie mielonej, nie rozpuszczalnej. Kofeina zawarta w kawie pobudza nasz organizm do spalania komórek tłuszczowych. Kawa zawiera także antyoksydanty, które skutecznie opóźniają proces starzenia się skóry.
Kilka słów o rozstępach, czyli potocznie mówiąc o pewnego rodzaju bliznach, które pojawiają się na naszym ciele, stanowiąc nieestetyczny defekt.
Rozstępy pojawiają się najczęściej na piersiach, udach, brzuchu, pośladkach i ramionach. Obejmują więcej partii ciała niż cellulit. Powstają w wyniku rozciągnięcia się skóry. Nasza skóra rozciąga się razem z rozwijającą się ciążą, w wyniku przybrania sporej ilości kilogramów czy też w wyniku zaburzeń hormonalnych. Skóra się rozciąga, nie nadąża z produkcją włókien kolagenowych i powstają rozstępy. W początkowej fazie wyglądają jak popękana skóra i mają czerwony kolor. Mogą swędzieć i piec.
Jeśli chodzi o walkę z rozstępami, to przysłowie "Lepiej zapobiegać niż leczyć" znajduje tu swoje odzwierciedlenie w 100 procentach. Należy koniecznie natłuszczać oliwką lub olejem kokosowym miejsca podatne na rozciąganie np. brzuch czy piersi w czasie ciąży. Rozstępów nie jesteśmy w stanie usunąć w całości. Dlatego tak ważna jest pielęgnacja, która może zapobiec ich pojawianiu się.
Odwiedzin